Historia Klubu Nintai

Pierwsze półrocze 2017

02 Stycznia Sensei Łukasz Buhl po raz pierwszy pojawia się na sali w SP2 w Głownie. Początkowo ćwiczy samodzielnie dwa razy w tygodniu ale już po miesiącu obecności na sali pojawiają się pierwsi zainteresowani zajęciami Karate. Troje uczniów otrzymuje od Klubu darmowe Karate-Gi a Sensei Łukasz podejmuje decyzję że do końca roku szkolnego 2017 zajęcia są bezpłatne. W międzyczasie na sali pojawiają się kolejni adepci sztuki Karate a Sensei dopełnia procesu rejestracji Klubu pod nazwą,

Klub Karate Kyokushin Nintai

stając jednocześnie na jego czele w roli Prezesa stowarzyszenia.Na sali pojawiają się kolejne osoby, część z nich przychodzi już z doświadczeniem z innych stylów a część po raz pierwszy ma styczność z Karate. 24.Kwietnia 2017 r. Klub organizuje pierwszy Egzamin na stopnie uczniowskie Kyu W egzaminie bierze udział 9 osób, egzaminatorem jest zaprzyjaźniony Sensei Paweł Papoń 2 Dan, wszyscy zdają bez trudu i otrzymują wyższe stopnie.Do końca Czerwca 2017r. na zajęcia Karate uczęszcza już 14 osób, co jak na pierwsze pół roku działalności jest miłym zaskoczeniem. Sezon treningowy kończymy wspólnym piknikiem, a w trakcie wakacji występujemy w 3 pokazach na terenie Miasta i Gminy Głowno promując zajęcia Karate w naszym Klubie.

 

Pierwszy pełny sezon 2017 -2018
Wspólnie z Rodzicami Klub na początku sezonu zainwestował w sprzęt, wzbogaciliśmy się o tarcze, skakanki, hogo i akcesoria treningowe które urozmaicają zajęcia. Dzięki pokazom promującym zapisy na zajęcia Karate we Wrześniu 2017 r. przyszło niemal 20 nowych osób chcących poznać tajniki tej dyscypliny. Efektem zwiększonego zainteresowania zajęciami w Głownie była decyzja najpierw o wydłużeniu treningu dla starszych a następnie o rozdzieleniu na dwie grupy treningowe zajęć w SP 2. Przyszedł również czas aby podjąć wyzwanie pierwszego startu na zawodach, a dla trójki chętnych uruchomiliśmy dodatkowe zajęcia przygotowujące do startu. 15.Listopada Klub zorganizował 2 Egzamin na stopnie Kyu, egzaminatorem ponownie był Sensei Paweł. 18.Listopada Po raz pierwszy wzięliśmy udział w Turnieju Karate Kyokushin. Trójka naszych podopiecznych Julia Białek, Fabian Vogel i Aleksander Będor wzięli udział w konkurencji Kata na zawodach w Nowym Tomyślu.

15-17 Grudnia 2017 to 3 dni które zapadły nam w pamięć na długo, to pierwsze Zgrupowanie Szkoleniowe Klubu Nintai, ponad 30 uczestników, goście z zaprzyjaźnionego klubu ASW, wiele atrakcji i atmosfera trudna do opisania… Tak się tworzy Historię! W przerwie świąt Bożego Narodzenia Sensei Łukasz dokupił na wyposażenie Klubu worek Bokserski który na pierwszych zajęciach otrzymał wdzięczne imię Janusz.
24.Lutego 10 osobowa kadra wzięła udział w Otwartych Mistrzostwa Opolszczyzny zorganizowanych przez Akademię Sztuk Walki Tarnów Opolski Zdzieszowice (dawnym Klubie Sensei Łukasza). Dzięki dobrej postawie odnieśliśmy pierwszy sukces Julia Białek wywalczyła pierwszy (brązowy) medal w konkurencji Kumite dla naszego Klubu.
W dniach 16-18 Marca zorganizowaliśmy 2 Zgrupowanie Szkoleniowe na którym gościł Sensei Mateusz Golomb (przyjaciel Sensei Łukasza jeszcze z ASW) praca szkoleniowa wykonywana od roku połączona z zaangażowaniem przyniosła efekty. Tydzień po zgrupowaniu na Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa nasz podopieczny Aleksander Będor ( pierwszy ćwiczący w naszym klubie) po bardzo dobrych walkach z zawodnikami z Rosji i Litwy wywalczył pierwsze miejsce! Jak dotąd jest to największe indywidualne osiągnięcie zawodnika z naszego Klubu.
Do końca sezonu nasi podopieczni zdobywają łącznie 12 Medali reprezentując Klub na zawodach różnej rangi. Bardzo udany pierwszy pełny sezon kończymy niezwykle ważnymi wydarzeniami, pierwsze to 3 Zgrupowanie Szkoleniowe w trakcie którego organizujemy pierwszy Klubowy Turniej Kata Nintai Warriors CUP. Warto wspomnieć że podczas zgrupowania gościmy Sensei Krzyśka z Wieliczki który pełnił rolę sędziego głównego naszego turnieju. Drugie wydarzenie to uroczyste zakończenie sezonu które odbyło się na działce pod Strykowem, w zakończeniu brali udział nie tylko nasi podopieczni ale też rodzice i całe rodziny, chętnie uczestnicząc w grach i zabawach. Gościnnie bierzemy udział w III ASW Fight Camp na którym instruktorkami są Agata Winiarska – dwukrotna mistrzyni świata i Anna Bojda – Mistrzyni Polski.
Wakacje to czas na pokazy i obóz letni w którym uczestniczyli również nasi Senpai ( 4 osoby pojechały na pierwszy dla nas obóz letni który był 18 Obozem ASW)

Sezon 2018-2019
Bardzo dobrze rozpoczęliśmy drugi sezon treningów, na pierwsze zajęcia we wrześniu przyszło tyle osób że trzeba było zwiększyć ilość godzin treningów dzieląc chętnych na dwie grupy, a w październiku (po wielu tygodniach starań) otrzymaliśmy od Szkoły Podstawowej nr 2 możliwość ćwiczenia na płycie głównej Hali Sportowej co znacznie ułatwiło organizację zajęć w większej grupie i umożliwiło zwiększenie zakresu stosowanych ćwiczeń. Ciągły przyrost chętnych spowodował że liczba ćwiczących w najlepszym okresie sezonu wynosiła 70 osób! Od tego momentu zajęcia w klubie odbywają się w 3 grupach aż 4 razy w tygodniu!

Z początkiem roku dzięki staraniom Sensei Łukasza dochodzi do podpisania umowy z miastem, dzięki czemu Klub otrzymuje dofinansowanie z którego zakupuje sprzęt (tarcze, worki, „łapki” trenerskie, hogo).

Na przestrzeni całego sezonu bierzemy udział w 17 turniejach, zdobywając łącznie aż 55 medali ! Do największych sukcesów możemy zaliczyć historyczne osiągnięcie- 3 Miejsce DRUŻYNOWO w trunieju Mini Challenger Chrząstowice wywalczonym przez 9-osobową kadrę która na podium stawała aż 14 razy! A także pierwszy medal w kategorii senior (Sebastian Jankowski), 3 złote medale 10-letniego Franciszka Zawadzkiego, czy też 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Aleksandra Będor (obaj osiągali swoje sukcesy w konkurencji kata).

Rok 2018 kończymy 4 zgrupowaniem na którym poza naszym przyjacielem Sensei Pawłem, gości Senpai Kacper ( brązowy medalista mistrzostw Polski MMA). W tym wydarzeniu wzięły udział aż 44 osoby, a w kolejnych liczba uczestników przekroczyła 55 osób! Ostatnie czerwcowe zgrupowanie połączone z II turniejem NINTAI WARRIORS CUP – który po raz pierwszy w historii przyjął formułę międzyklubową było wyjątkowym wydarzeniem. Turniej przyciągnął ponad 50 uczestników reprezentujących trzy organizacje (WKO, KWF, WKB). Gośćmi na zgrupowaniach byli Sensei Krzysztof R. Kopciowski (Wielicki Klub Karate Kyokushinkai) wraz ze swoimi podopiecznymi, oraz Sensei Paweł Papoń z rodziną, Sensei Mateusz Golomb (członek Mistrzowskiej drużyny Kata). Jak na każdym zgrupowaniu nie zabrakło elementów świetnej zabawy i integracji oraz wartościowych treningów przeprowadzonych przez naszych gości.

Na tradycyjnym zakończeniu sezonu po raz pierwszy w historii zostaje nadany tytuł przyjaciela Klubu który otrzymuje Justyna Rygiel.

Na przełomie czerwca i lipca bierzemy udział w prestiżowym Letnim Obozie Karate który gromadzi 260 uczestników i 19 trenerów z rożnych klubów.  Organizatorem jest nasz Branch Wojciech Radziewicz. Ośmioro z naszych podopiecznych uzyskuje wyższy stopień, dzięki czemu w klubie mamy już 10 osób z niebieskim pasem.