Historia Klubu Nintai

Pierwsze półrocze 2017

02 Stycznia Sensei Łukasz Buhl po raz pierwszy pojawia się na sali w SP2 w Głownie. Początkowo ćwiczy samodzielnie dwa razy w tygodniu ale już po miesiącu obecności na sali pojawiają się pierwsi zainteresowani zajęciami Karate. Troje uczniów otrzymuje od Klubu darmowe Karate-Gi a Sensei Łukasz podejmuje decyzję że do końca roku szkolnego 2017 zajęcia są bezpłatne. W międzyczasie na sali pojawiają się kolejni adepci sztuki Karate a Sensei dopełnia procesu rejestracji Klubu pod nazwą,

Klub Karate Kyokuhin Nintai

stając jednocześnie na jego czele w roli Prezesa stowarzyszenia.Na sali pojawiają się kolejne osoby, część z nich przychodzi już z doświadczeniem z innych stylów a część po raz pierwszy ma styczność z Karate. 24.Kwietnia 2017 r. Klub organizuje pierwszy Egzamin na stopnie uczniowskie Kyu W egzaminie bierze udział 9 osób, egzaminatorem jest zaprzyjaźniony Sensei Paweł Papoń 2 Dan, wszyscy zdają bez trudu i otrzymują wyższe stopnie.Do końca Czerwca 2017r. na zajęcia Karate uczęszcza już 14 osób, co jak na pierwsze pół roku działalności jest miłym zaskoczeniem. Sezon treningowy kończymy wspólnym piknikiem, a w trakcie wakacji występujemy w 3 pokazach na terenie Miasta i Gminy Głowno promując zajęcia Karate w naszym Klubie.

Pierwszy pełny sezon 2017 -2018
Wspólnie z Rodzicami Klub na początku sezonu zainwestował w sprzęt, wzbogaciliśmy się o tarcze, skakanki, hogo i akcesoria treningowe które urozmaicają zajęcia. Dzięki pokazom promującym zapisy na zajęcia Karate we Wrześniu 2017 r. przyszło niemal 20 nowych osób chcących poznać tajniki tej dyscypliny. Efektem zwiększonego zainteresowania zajęciami w Głownie była decyzja najpierw o wydłużeniu treningu dla starszych a następnie o rozdzieleniu na dwie grupy treningowe zajęć w SP 2. Przyszedł również czas aby podjąć wyzwanie pierwszego startu na zawodach, a dla trójki chętnych uruchomiliśmy dodatkowe zajęcia przygotowujące do startu. 15.Listopada Klub zorganizował 2 Egzamin na stopnie Kyu, egzaminatorem ponownie był Sensei Paweł. 18.Listopada Po raz pierwszy wzięliśmy udział w Turnieju Karate Kyokushin. Trójka naszych podopiecznych Julia Białek, Fabian Vogel i Aleksander Będor wzięli udział w konkurencji Kata na zawodach w Nowym Tomyślu.

15-17 Grudnia 2017 to 3 dni które zapadły nam w pamięć na długo, to pierwsze Zgrupowanie Szkoleniowe Klubu Nintai, ponad 30 uczestników, goście z zaprzyjaźnionego klubu ASW, wiele atrakcji i atmosfera trudna do opisania… Tak się tworzy Historię! W przerwie świąt Bożego Narodzenia Sensei Łukasz dokupił na wyposażenie Klubu worek Bokserski który na pierwszych zajęciach otrzymał wdzięczne imię Janusz.
24.Lutego 10 osobowa kadra wzięła udział w Otwartych Mistrzostwa Opolszczyzny zorganizowanych przez Akademię Sztuk Walki Tarnów Opolski Zdzieszowice (dawnym Klubie Sensei Łukasza). Dzięki dobrej postawie odnieśliśmy pierwszy sukces Julia Białek wywalczyła pierwszy (brązowy) medal w konkurencji Kumite dla naszego Klubu.
W dniach 16-18 Marca zorganizowaliśmy 2 Zgrupowanie Szkoleniowe na którym gościł Sensei Mateusz Golomb (przyjaciel Sensei Łukasza jeszcze z ASW) praca szkoleniowa wykonywana od roku połączona z zaangażowaniem przyniosła efekty. Tydzień po zgrupowaniu na Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa nasz podopieczny Aleksander Będor ( pierwszy ćwiczący w naszym klubie) po bardzo dobrych walkach z zawodnikami z Rosji i Litwy wywalczył pierwsze miejsce! Jak dotąd jest to największe indywidualne osiągnięcie zawodnika z naszego Klubu.
Do końca sezonu nasi podopieczni zdobywają łącznie 12 Medali reprezentując Klub na zawodach różnej rangi. Bardzo udany pierwszy pełny sezon kończymy niezwykle ważnymi wydarzeniami, pierwsze to 3 Zgrupowanie Szkoleniowe w trakcie którego organizujemy pierwszy Klubowy Turniej Kata Nintai Warriors CUP. Warto wspomnieć że podczas zgrupowania gościmy Sensei Krzyśka z Wieliczki który pełnił rolę sędziego głównego naszego turnieju. Drugie wydarzenie to uroczyste zakończenie sezonu które odbyło się na działce pod Strykowem, w zakończeniu brali udział nie tylko nasi podopieczni ale też rodzice i całe rodziny, chętnie uczestnicząc w grach i zabawach. Gościnnie bierzemy udział w III ASW Fight Camp na którym instruktorkami są Agata Winiarska – dwukrotna mistrzyni świata i Anna Bojda – Mistrzyni Polski.
Wakacje to czas na pokazy i obóz letni w którym uczestniczyli również nasi Senpai ( 4 osoby pojechały na pierwszy dla nas obóz letni który był 18 Obozem ASW)

Sezon 2018-2019
Bardzo dobrze rozpoczęliśmy drugi sezon treningów, na pierwsze zajęcia we wrześniu przyszło tyle osób że trzeba było zwiększyć ilość godzin treningów dzieląc chętnych na dwie grupy, a w październiku (po wielu tygodniach starań) otrzymaliśmy od Szkoły Podstawowej nr 2 możliwość ćwiczenia na płycie głównej Hali Sportowej co znacznie ułatwiło organizację zajęć w większej grupie i umożliwiło zwiększenie zakresu stosowanych ćwiczeń. Ciągły przyrost chętnych spowodował że liczba ćwiczących w klubie przekroczyła 50 osób! Od Tego momentu zajęcia w klubie odbywają się w 3 grupach aż 4 razy w tygodniu! I choć pierwsze turnieje w nowym sezonie nie przyniosły wielu sukcesów to już ostatni turniej w 2018 (Mini Challenger – Chrząstowice) przyniósł historyczne osiągnięcie. 3 Miejsce DRUŻYNOWO było dziełem 9 osobowej kadry która na podium stawała aż 14 razy! Rok 2018 kończymy 4 zgrupowaniem na którym poza naszym przyjacielem Sensei Pawłem, gości Senpai Kacper ( brązowy medalista mistrzostw Polski MMA). W wydarzeniu wzięły udział aż 44 osoby które wróciły do domów z uśmiechem na twarzy i tęsknotą za wspólnie spędzanym czasem.