Dzieci

Zwiększenie aktywności fizycznej i poprawa zachowania to często główne powody dla których rodzice zapisują dzieci na Karate. Pierwszy z aspektów to rzecz nieodłączna przy okazji każdego treningu ale trzeba pamiętać że celem treningów nie jest zmęczenie dzieci na tyle aby później w domu już nie „rozrabiały” tylko poszły spać.

Naszym celem jest nauka sztuki Karate, zaszczepienie młodym adeptom zamiłowania do tradycyjnej Japońskiej sztuki walki. Dla wielu przygoda z tym sportem kończy się bardzo szybko, czasem po kilku treningach, miesiącach a czasem latach. Dla nielicznych trening Karate staje się elementem codziennego życia bez którego trudno funkcjonować pod względem fizycznym, psychiczny i duchowym. To właśnie takich ludzi staramy się wykształcić.

Elementy dodatkowe jakich młodzi podopieczni mogą się nauczyć podczas doskonalenia technik, tężyzny fizycznej i pracy nad samym sobą.

STANOWCZOŚĆ I OPANOWANIE Najpierw młody karateka staje twarzą w twarz z przeciwnikiem. Nowi uczniowie ustawiają się w parach i jeden ćwiczy opanowanie, podczas gdy drugi trenuje tradycyjny okrzyk bojowy i z bezpiecznego dystansu markuje uderzenie w kierunku twarzy partnera. Większość początkujących jest wtedy spięta. Wzdragają się przy każdym okrzyku.

        W miarę jak mijają tygodnie, uczą się stać spokojnie w obliczu takiego „zagrożenia”. Jest to znane jako zachowanie spokoju podczas burzy. Sztuki walki są praktycznym kursem w treningu stanowczości. Niektórzy psychiatrzy zalecili nawet ich trening pacjentom, którym brakuje stanowczości.

        KONCENTRACJA I NAUKA Treningi karate mogą pomóc dzieciom uczyć się. “Oceny mojego syna uległy wspaniałej poprawie – mówi jedna z matek. – Steven miał trudności z czytaniem i myślę, że karate było czynnikiem pomagającym mu skoncentrować się w szkole”. Koncentracja jest niewątpliwie produktem ubocznym karate. “Tradycyjne kata jest lekcją samokontroli – powiada instruktor – kontrola fizyczna i psychiczna jest trudna ze względu na  intensywność wymaganego skupienia. Utrzymywanie niskiej pozycji, pamiętanie każdego skomplikowanego ruchu i wykonywanie go z siłą wymaga wysiłku”.

       WAŻNE Treningi karate nie są szkołą dobrych manier, poprawnego zachowania, musztry wojskowej itp. Ewentualna poprawa w zachowaniu/szkole zależy wyłącznie od chęci i ambicji ćwiczących, jeśli już następuje to jest to proces długotrwały wynikający z zaangażowania i chęci ćwiczących. Dlatego jeśli jedynym celem będzie chęć poprawienia zachowania u (lub pozbycie się rozrabiających dzieci) dzieci to szczerze odradzamy rozpoczęcie zajęć w naszym klubie. Ta sztuka walki może być katalizatorem dla ukształtowania u każdego pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji ale potrzeba do tego ogromnej chęci i wieloletniej determinacji. Rodzicu! Jeśli odmówimy przyjęcia dziecka na trening to tylko i wyłącznie z uwagi na dobro jego oraz całej grupy.

Zapraszamy na treningi grupy początkującej 5-9 lat w każdy Poniedziałek i Środę w godzinach: 17:15-18.00 sala gimnastyczna na pierwszym piętrze (wjazd na parking od ul. Zwycięzców spod Monte Casino ~14)  w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr2 im. Adama Mickiewicza w Głownie ul. Gen. Andersa 37 95-015 Głowno

Rodzicu! Jeśli odmówimy przyjęcia dziecka na trening to tylko i wyłącznie z uwagi na dobro jego oraz całej grupy.