Rodziny

        Rodziny w Karate: Uczestniczenie w zajęciach Karate całą rodziną bez wątpienia niesie wiele korzyści dla wszystkich domowników. Poza wszystkimi aspektami o których pisaliśmy przy okazji poprzednich kategorii wiekowych istnieje jeszcze jedna w zasadzie najważniejsza korzyść jaką otrzymujemy ćwicząc całą rodziną – poprawa stosunków pomiędzy członkami rodziny. To na sali treningowej Ojciec staje się Senpai i syn czy córka może spędzić z nim wspólnie czas w sposób aktywny co bez wątpienia zacieśnia relacje w domu. Tego aspektu nie da się wycenić i zastąpić czymś innym, czas spędzony z dzieckiem w sposób aktywny na treningach Karate bez wątpienia zaprocentuje w domu.

        OSIĄGANIE CELÓW Rodzice odkryją, że karate przyczynia się do rozwoju umiejętności zdobywania celów. Dobre dojo (klub) jest środowiskiem pozytywnych wzorców zachowań. Uczniowie pracują, by poprawić swoje umiejętności jak najlepiej potrafią. Znajdziesz tam dzieci w wieku sześciu, siedmiu lat, które zapamiętały setki ruchów. Albo matkę, która przełamując stereotyp, trenuje razem z córką lub też ważnego prawnika, który zrzuca swój trzyczęściowy garnitur i wkłada kimono, aby zgubić kilka kilogramów. Jest też fizycznie upośledzony osobnik, który poprzez trening  sztuk walki pokonuje całe lub część swojego inwalidztwa. Sale sztuk walki są miejscami, gdzie zwyczajni ludzie stają się nadzwyczajni poprzez nadzwyczajną determinację. Dzieci obcujące z tego typu uporem w dążeniu do celu mają większą szansę ukształtowania tej cechy swojej osobowości.

Zapraszamy na treningi w każdy Poniedziałek i Środę w godzinach: 18.00-19.00 na małej sali w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr2 im. Adama Mickiewicza w Głownie ul. Gen. Andersa 37 95-015 Głowno 

        KOBIETY TEŻ PORTAFIĄ!!! Według powszechnie panujących stereotypów Karate to sport typowo męski. Uwarunkowane jest to kulturowo, ale przede wszystkim związane jest z tym, że kobietom nie wypada używać agresji. Karate nie jest sztuką agresji, a wręcz przeciwnie uczy samokontroli i dyscypliny. Powodów, dla których kobiety zaczynają ćwiczyć karate jest sporo. Najważniejsze to na pewno chęć wzmocnienia własnego poczucia bezpieczeństwa, umiejętność samoobrony, wzmocnienie swojej sprawności fizycznej oraz kondycji i zrzucenie kilku kilogramów. Z czasem zaczyna się odkrywać oprócz zalet fizycznych także aspekty duchowe, które są głównym celem tej sztuki. Karate uczy przezwyciężania samego siebie, pokory, szlachetności, podążania za prawdą. Nasze rodzime kobiety to utalentowane zawodniczki na arenie międzynarodowej, jest wiele Polek które osiąga w tym sporcie znaczące sukcesy. Jedna z naszych znajomych Sensei Agata Winiarska to choćby dwukrotna mistrzyni Świata, mistrzyni Europy i wielokrotna mistrzyni Polski.