Złoty medal na YOUNG OYAMA’S CUP!

254 zawodników z 24 ośrodków w tym dwójka naszych podopiecznych 28 Października wzięła udział w ogólnopolskim turnieju w Bydgoszczy.

Zapraszamy do fotorelacji: 

https://www.facebook.com/pg/klubkaratenintai/photos/?tab=album&album_id=2270263786589446

Na kanał YT do obejrzenia pojedynków:
https://www.youtube.com/watch…

I do przeczytania relacji z turnieju-

     Rozgrywany wyłącznie w konkurencji Kumite (walka) turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym, a ilość zawodników (w każdej kategorii 8-16 osób) sprawiła że aby otrzymać jakikolwiek medal należało wygrać niejednokrotnie minimum dwa pojedynki . 

    Na matę pierwszy wyszedł Olek stając do walki z doświadczonym zawodnikiem z Lipna (żółty pas) wygrał bez dogrywki po zdobyciu Waza-ari (pół punktu) trafiając rywala kopnięciem w głowę. 
    Kolejna do rywalizacji wyszła Julia na przeciwko stanęła zawodniczka z Mińska Mazowieckiego (żółty pas), walka była bardzo wyrównana, a o zwycięstwie przeciwniczki zadecydował moment nieuwagi w którym to kopnięcie na głowę doszło do celu. Pomimo przegranej jesteśmy dumni z Juki ponieważ walczyła jak równy z równym, była bardzo blisko trafienia swojej rywalki w głowę, schodziła z linii ciosu i przez większą część walki bardzo dobrze broniła się przed kopnięciami przeciwniczki, widać postępy oby tak dalej OSU!
    Walka o wejście do strefy medalowej dla Olka to był prawdziwy test charakteru na przeciwko zawodnik z Bydgoszczy (żółty pas) który w pierwszej turze miał wolny los. Pierwsza niezwykle wyrównana runda w której widać było że przeciwnik ma spory zapas sił, a Olek odczuwa trudy pierwszego pojedynku, mimo to- zakończona remisem, w dogrywce żaden z zawodników nie zdobył przewagi punktowej ale nieco lepiej prezentował się nasz podopieczny i decyzją sędziów wygrał pojedynek.
    Półfinał i kolejny doświadczony przeciwnik (żółty pas), w tej walce widać było wyraźnie że Olek zaczął mocno wierzyć w swoje umiejętności, duża mobilizacja i determinacja (również dzięki kierownikowi drużyny którym w tym dniu byłą Senpai Justyna) sprawiły że rozbity przeciwnik nie znalazł sposobu na nawiązanie walki z Olkiem.
Finał YOUNG OYAMA’S CUP i kolejny żółty pas na przeciwko naszego podopiecznego. Zawodnik z niezwykle mocnym kopnięciem „Lowkick” technika na udo- które u Olka tego dnia otrzymało już sporo mocnych kopnięć. Bardzo dobra taktyka – trzymanie przeciwnika na dystans poprzez mocne kopnięcie Mae Geri (kopnięcie w przód) sprawiła że atuty przeciwnika zostały wyeliminowane a jedno z tych kopnięć było na tyle skuteczne że Olek zdobył przewagę punktową i utrzymał ją do końca pojedynku zwyciężając w całym turnieju po 4 bardzo dobrych walkach w kategorii Młodzik 12-13 lat -45 KG Serdecznie gratulujemy OSU! 
To był dobry turniej, jasno określone zasady sędziowania, dobra organizacja i wysoki poziom sprawiły że z chęcią wrócimy do Bydgoszczy w przyszłym roku. 
Bardzo serdecznie dziękuję w imieniu swoim i zawodników za pomoc ze strony Senpai Justyny, (ja sędziowałem cały dzień) mobilizacja, wyprowadzanie do walki, dbanie o rozgrzewkę, zdjęcia i pozytywna energia  zdecydowanie dobry kierownik drużyny OSU!  
   Już w poniedziałek wracamy na salę do SP 2 pracować dalej   do zobaczenia OSU!