14 Medali i 7 Pucharów!

SUKCES! Karateków z Głowna! 
14 Medali i 7 Pucharów przywiozła reprezentacja Klub Karate Kyokushin Nintai z 1 Turnieju Pomarańczowych Pasów o Puchar Burmistrza Góry Kalwarii rozegranego w dniu 28 Kwietnia. Rywalizacja tradycyjnie rozpoczęła się od konkurencji Kata (układy) i to właśnie w tej konkurencji nasi podopieczni zgarnęli dosłownie wszytko co można było. Rewelacyjny występ zaliczyła Nina Rożniata która z bardzo dużą przewagą i w pięknym stylu technicznym wygrała? konkurencję Kata dziewcząt. W tej samej konkurencji wszystkie nasze dziewczyny zaprezentowały się wyśmienicie, na 8 możliwych miejsc medalowych nasz Klub w konkurencji Kata dziewcząt „zgarnął” 6 medali i to pewnie tylko dlatego że po prostu na turniej pojechało 6 dziewcząt do Kata 🙂 Ogromne gratulacje dla: 
?Nina Rożniata pierwsze miejsce
?Emilka Kołodziejska trzecie miejsce
Lena Wasiak czwarte miejsce, dla Leny był to pierwszy występ na zawodach
Julia Gajewicz piąte miejsce
Maja Przybyłek szóste miejsce dla Majki był to pierwszy występ na zawodach
Maria Rygiel ósme miejsce

Równie dobrze zaprezentowali się nasi panowie których mieliśmy 5 w tej konkurencji. Aż trzech z nich otrzymało medale! W zasadzie bezkonkurencyjny był Franek Zawadzki zdobywając ?miejsce. Tuż za podium po bardzo dobrym występie stanął Kacper Szulc czwarte miejsce, a zaraz za nim Daniel Mularczyk dla którego był to pierwszy występ na zawodach. Z dobrej strony pokazali się również bracia Kucińscy, Antonii i Marcel, niewiele zabrakło aby znaleźli się w śród nagrodzonych. Ogromne gratulacje dla wszystkich tym bardzie że Kata było rozgrywane w formule połączonej wszystkie kategorie wiekowe dziewcząt razem jako jedna grupa i wszystkie kategorie wiekowe chłopców razem jako jedna grupa. Tym większe uznanie dla Franka i Kacpra którzy jako 10 latkowie potrafili pokonać wielu starszych przeciwników.

Szczęście, doświadczenie i agresja tego zabrakło nam w konkurencji Kumite do powtórzenia wyników z Kata ale mimo to zaliczyliśmy bardzo dobre występy. Emilka Kołodziejska zdobyła ?Srebrny medal wygrywając swoją pierwszą walkę, w finale miała ogromne szanse na złoto ale kondycja i fale na przeciwniczce zadecydowały o zwycięstwie rywalki. 
Julia Rożniata już w pierwszej walce wylosowała przeciwniczkę znaczenie większą i bardziej doświadczoną ale starcie z nią pozwoliło na zajęcie 5 miejsca
Julia Gajewicz po bardzo dobrej walce zdobyła ?trzecie miejsce, walka jak na pierwszy raz była na prawdę dobra i zabrakło niewiele ( bardzie po stronie sędziów niż Juli) 
Maja Przybyłek w licznie obsadzonej kategorii wygrała swoją pierwszą walkę dzięki czemu dostałą się do strefy medalowej. Druga z przeciwniczek okazała się odrobinę lepsza i Maja po bardzo dobrym występie zakończyła turniej na ?trzecim miejscu. 
Julia Kucińska podobnie jak Julia Rożniata w pierwszej walce wylosowała świetną przeciwniczkę którą kojarzymy już z rywalizacji na innych turniejach, dla naszej zawodniczki był to pierwszy występ który zakończyła na dobrym 6 miejscu.
Niezwykły wojownik jedyny chłopak z naszego klubu walczący w Niedzielnej rywalizacji czyli Sebastian Szewczyk po dobrej pierwszej walce wygranej w pierwszej rundzie w drugiej mierzył się ze znacznie lepszym przeciwnikiem ale walczył dzielnie kończąc turniej na 5 miejscu. Warto wspomnieć że Sebastian był najniższym i najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii, większość jego przeciwników była wyższa o głowę! Ogromne Gratulacje 
Najlepsze, a zarazem najtrudniejsze walki tego dnia zaliczyła Nina Rożniata która w pięknym stylu odprawiła pierwszą z przeciwniczek wygrywając przez Ippon, następne dwie rywalki równie mocne ale po raz kolejny Nina pokazała że ma serce do walki, nie poddaje się łatwo i kopie świetnie technicznie ( obie walki waza-ari poprzez kopnięcie w głowę). Dopiero finał przyniósł porażkę i końcowy wynik w postaci ?srebrnego pucharu, chwila nieuwagi wystarczyła, ale pomimo tej porażki jesteśmy wszyscy dumni z postawy w naszym odczuciu biorąc pod uwagę świetną technikę w wygranej konkurencji Kata i dobry styl trzech wygranych walk – najlepsza technicznie zawodniczka turnieju OSU!

Podziękowania kieruję w stronę rodziców, najwierniejszych kibiców swoich dzieci. Na turniej jechaliśmy 28 osobową ekipą. Każdy jechał z jakimś wsparciem co na pewno wpłynęło pozytywnie na występy naszych podopiecznych. Bardzo dziękuję Senpai Łukaszowi za pomoc w rozgrzewce przed Kumite, jego żonie Renata Orzeł-Szulc za świetny doping niezależnie od zaawansowanej ciąży, najwierniejsi kibice syna Kacpra. 
Wielkie OSU w kierunku Senpai Justyna Rygiel i Klara Kulczyk za pomoc w ogarnięciu 14 osobowej ekipy, za sekundowanie, wspieranie, dopingowanie, bez was było by bardzo ciężko, podobnie jak i ja zostawiacie serce dla naszych podopiecznych wielkie OSU
Jestem z was dumny! OSU! Wasz kochany Sensei Łukasz Buhl

Zapraszam wszystkich do Galerii

oraz na nasz kanał YT gdzie znajdziecie filmy z zawodów.https://www.youtube.com/channel/UCaOLkc72iBxSUlkvyE480BA…