7 Zgrupowanie Nintai – podsumowanie

Mocny weekend dla naszych klubowiczów i gości
Czyli 7 Zgrupowanie szkoleniowe Nintai – posumowanie
W dniach 29 Października – 1 Grudnia w ośrodku Jodełka w Rogowie 53 Karateka (i rodzice) z 4 Klubów brało udział w szkoleniu. Program treningowy realizowany był przez organizatora Sensei Łukasz Buhl 1Dan oraz gości specjalnych Sensei Daniel Pakuła 3 Dan i Sensei Iwona Lewandowska 1 Dan. Razem z zaproszonymi gośćmi w wydarzeniu brali udział również ich podopieczni z Kolski Klub Kyokushin Karate oraz Fighters Dojo Góra Kalwaria, nie zawiedli również nasi przyjaciele z Akademia Sztuk Walki Tarnów Opolski – Zdzieszowice.
Uczestnicy podzieleni na 4 grupy wiekowe dla których zorganizowaliśmy 10 treningów i kilka atrakcji dodatkowych wyjeżdżali bardzo zadowoleni z czego bardzo się cieszymy.
Najmłodsi ćwiczyli głownie z Sensei Łukaszem, ich zajęcia ukierunkowane na przypomnienie technik podstawowych (do zbliżającego się egzaminu) obfitowały również w elementy wydolnościowe.
Młodzież miała najbardziej napięty plan treningowy od kiedy organizujemy zgrupowania. Ćwiczyli pod okiem każdego z trenerów, Sensei Daniel wraz z Sensei Iwoną poprowadzili dwa dwugodzinne treningi z naciskiem na doskonalenie elementów jak i samej walki. Młodzież pracowała niezwykle ciężko i wychodziła z zajęć bardzo zmęczona ale równie zadowolona, całości szkolenia naszej młodzieży dopełnił organizator, zwracając uwagę na podstawy w szkoleniu, ćwiczeniu i udoskonalaniu wykonania Kata.
Dla rodziców plan zajęć obowiązkowych obejmował dwie jednostki treningowe, jedną prowadził Sensei Łukasz natomiast drugą były zajęcia specjalne, dodatkowe z Jogi prowadzone przez Instruktorkę Ewelinę Lis, na zajęcia jogi przyszli również podopieczni z grupy młodzieżowej, a same zajęcia były bardzo pomocne w regeneracji po mocnych treningach.
Rodzice mieli również możliwość uczestniczenia wedle własnego uznania w dowolnym z pozostałych treningów i część z nich skorzystała z okazji pracy nad elementami walki za co należą się ogromne brawa.
Zgrupowanie zakończyliśmy tradycyjnie wspólnym treningiem, turniejem sumo oraz rozdaniem dyplomów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z każdego dnia:

Dzień pierwszy Dzień drugi Dzień trzeci