Podsumowanie 2020 roku

Rok 2020 przyniósł zmianę siedziby Klubu oraz współpracę z Fundacją Sportowcy Dzieciom. Dzięki tym działaniom Klub może korzystać z funduszy zgromadzonych przy okazji corocznego rozliczania 1% podatku.

Styczeń i luty poświęciliśmy na doszkalanie. Wzięliśmy udział w Seminarium z gośćmi z Japonii ! Na zimowym seminarium w Grodzisku Mazowieckim ćwiczyliśmy pod okiem Shihan Kumiko Sunokawa oraz Sensei Emi Shoguchi. Pierwszy raz w historii bierzemy udział w Randorii organizowanym przez warszawski klub Ashihara. Międzyklubowe sparingi tak nam się spodobały że tydzień później jedziemy na kolejne do Radomska. Jest to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości na macie, a co za tym idzie wyciągnięcia wniosków- jakie umiejętności należy szlifować, aby wygrywać na turniejach. Po raz 8 spotykamy się na Seminarium Szkoleniowym organizowanym przez nasz klub w Rogowie, goście z ASW nie zawiedli, a trening specjalny poprowadzili sensei Adrianna i Marcel Niemczyk  z zaprzyjaźnionego klubu ARI. Luty to miesiąc podpisania umowy dotacyjnej z Gminą Miasta Głowno. Tym razem otrzymujemy 6000 zł, inwestujemy w bezpieczeństwo ćwiczących. Kupujemy kaski, tarcze oraz ochraniacze tułowia -Hogo. Dzięki temu już najmłodsze dzieci bez obaw uczestniczą w treningach kumite (walka). Dzięki anonimowemu darczyńcy w kupujemy specjalną matę tatami, która zdecydowanie poprawia komfort ćwiczących.

W marcu sensei Łukasz doszkala się na seminarium czarnych pasów w Dojo Stara Wieś, a troje podopiecznych bierze udział w Mistrzostwach Makroregionu w Nowym Tomyślu. Zdobywamy podwójne wicemistrzostwo Makroregionu !

11.03 odbywa się niezwykle wyczerpujący, trzygodzinny egzamin na wyższe stopnie KYU. Od dziś mamy pierwsze 3 żółte pasy w Klubie.

Radość treningów i współzawodnictwa na turniejach nie trwa długo – w marcu trwająca na całym świecie pandemia COVID wymusza lockdown – jesteśmy zmuszeni przerwać treningi w trybie stacjonarnym. Sensei Łukasz nie zamierza się poddać – i bezzwłocznie od 14 marca prowadzi treningi online. W takim trybie działamy aż do końca maja.

Czerwiec to miesiąc treningów na świeżym powietrzu, zakończony corocznym ogniskiem, gromadzącym klubowiczów i sympatyków klubu na działce u Sensei Łukasza.

Czworo śmiałków wraz z Sensei bierze udział w Obozie letnim w Jastrzębiej Górze, a lipiec kończymy udziałem w pierwszym zgrupowaniu organizowanym przez klub ARI – w Gliczarowie. Wiele fantastycznych treningów z mistrzem w Kata (układy) sensei Mateuszem Golombem pogłębia naszą wiedze w tej tematyce, a marsz na Morskie Oko – męczy nasze mięśnie. Wejście i zejście w rekordowym tempie daje mnóstwo satysfakcji i pozostanie na długo w naszej pamięci.

Sierpień to zdecydowanie miesiąc Sensei Łukasza – który na trzydniowym obozie letnim PFKS w Dojo Stara Wieś – po ekstremalnie męczącym, dwudniowym egzaminie zdobywa drugi stopień mistrzowski NIDAN ! Duma rozpiera wszystkich klubowiczów.

Wrzesień to powrót na sale !!! Cieszymy się że znów możemy ćwiczyć razem i doceniamy to ogromnie! Nie zabrakło okazji do świętowania. Klubowa integracja, połączona z urodzinami Sensei i świętowaniem zdobycia mistrzowskiego tytułu 2DAN, zgromadziła w miejscowej pizzerii aż 70 sympatyków klubu ! To przerosło nasze oczekiwanie i niesamowicie ucieszyło !

„Pandemiczny” czas niestety drastycznie zmniejszył ilość organizowanych turnieji, mimo to w całym 2020 roku udaje nam się zdobyć oprócz nowych doświadczeń – 15 medali ! Wszystko to na świetnie zorganizowanych matach w Katowicach, Turku, Kole ! Czekamy na możliwość dalszego sprawdzania się na konkursach, a zdobywcom gratulujemy!

Mamy nadzieję że w przyszłym roku uda nam się powrócić do organizacji trzech zgrupowań w sezonie i wrócimy do normalności! A ten rok kończymy dziewiątym już egzaminem klubowym, na którym o wyższe stopnie KYU walczyło 50 śmiałków.

Wielkie OSU za ten ciężki rok!