11 Klubowy Egzamin – relacja

W dniu 10.11 w naszym klubie odbył się jedenasty już egzamin na wyższe stopnie uczniowskie Kyu. Egzaminatorem był Sensei Łukasz a do egzaminu przystąpiło 36 osób z których 33 zakończyły zmagania z powodzeniem. Dla czternastu osób było to pierwsze sprawdzenie swoich umiejętności a dla dwóch naszych „mastersów” był to ostatni egzamin przed Sensei Łukaszem w klubie – kolejne stopnie będą zdobywać pod okiem innych egzaminatorów np. na obozach letnich.

Dla osób zdających na najniższe stopnie egzamin trwał niemal 1h, a całość zamknęliśmy walkami po 2,5h wykonywania technik, kombinacji, kata i ćwiczeń siłowo sprawnościowych. Najstarszy uczestnik egzaminu miał 57 lat (szacun!) a najmłodszy 5. Egzamin dla wszystkich był wymagającym wyzwaniem nie tylko z uwagi na ilość technik (łączna ilość technik ręcznych na pierwszy stopień to niemal 300 a kopnięć ponad 100, dalej już było tylko „lepiej” 🙂 ) ale również z uwagi na warunki na hali gdzie z trudem trzeba było szukać chwil w których temperatura na sali była wyższa niż 15 stopni… brrr

Serdecznie gratulujemy wszystkim zdającym, życzymy wytrwałości w drodze Karate i zapraszamy wszystkich do Galerii z egzaminu.