9 Seminarium – Relacja

Wróciliśmy! o tak wróciliśmy do miłej tradycji weekendowych wyjazdów integracyjno-sportowych czasem nazywanych zgrupowaniem czasem seminarium ale nazwa i miejsce nie ma znaczenia liczy się atmosfera a ta była świetna.
Tradycyjnie jak zawsze zaczęliśmy w piątek popołudniu, uczestnicy zaczęli zjeżdżać na miejsce wydarzenia którym był dom studenta Jodełka w Rogowie od godziny 17.00 każdy poza kompletem dokumentów i kluczami do pokoju otrzymał również góralka na dobre rozpoczęcie całego wydarzenia.
O 19:00 uczestnicy z klubu Nintai pod okiem Sensei Łukasza rozpoczęli swój pierwszy trening, elementy integracji wspólnej zabawy i zadań w mniejszych grupach pozwoliły na poznanie się trenujących którzy na co dzień przychodzą na różne grupy. Chwilę po treningu na seminarium dotarli uczestnicy z Akademii Sztuk Walki Papoń Team, 12 podopiecznych Sensei Pawła zasiliło nasze wydarzenie dołączając do pozostałych którzy zmierzali na kolację.
Kolacja szczególnie dla uczestników którzy byli z nami pierwszy raz to nie małe wyzwanie. Trzeba samemu zrobić lub zorganizować sobie coś do jedzenia, na szczęście tym razem Sensei Łukasz wziął toster 2kg sera i całe mnóstwo chleba tostowego (niektórym chyba to bardzo pomogło w przetrwaniu trzech dni seminarium).
Po kolacji młodsza część miała okazję odlać z wosku wróżbę andrzejkową a starsi i chętni słuchali opowieści z górskich wypraw które Sensei Łukasz odbył w tym roku. Górskie Historie były na tyle długie i wciągające że skończyły się już po ciszy nocnej ale uczestnicy słuchali z takim skupieniem że warto było nieco przeciągnąć ten inspirujący moment.

Sobotę zaczęliśmy od mocnego uderzenia, poranny rozruch z Sensei Łukaszem rozbudził by niedźwiedzia 🙂 nieco ruchu i od razu apetyt lepszy więc śniadanie poszło sprawnie i było obfite. Przedpołudniem grupa czerwona oraz chętni dorośli mieli niepowtarzalną okazję ćwiczyć z Sensei Pawłem. Trening kombinacji i elementów do walki zrobił wielkie wrażenie na wszystkich, każdy z ćwiczących dawał z siebie maksimum a klimat na sali był wyjątkowy. Lekkość z jaką Sensei prezentował kolejne kombinacje i techniki oraz wiedza praktyczna z zakresu poruszania się w walce były dla wszystkich uczestników imponujące i stały się okazją do istotnej poprawy w tym zakresie. W trakcie treningu Sensei Łukasz z najmłodsza grupą przeprowadził wymagający turniej sprawnościowy który został zdominowany przez rodzeństwo Kołaczyńskich:
1 Miejsce: Aleksander Kołaczyński
2 Miejsce: Alicja Kołaczyńska
3 Miejsce: Filip Janczak
Termin Seminarium zbiegł się z meczem reprezentacji Polski na mundialu więc nie mogło obejść się bez strefy kibica którą uruchomiliśmy tuż po obiedzie. Rzutnik i nagłośnienie które zapewnił Senpai Roman bardzo uatrakcyjniły oglądanie meczu i pozwoliły poczuć atmosferę mistrzostw. Wygrana dodała skrzydeł uczestnikom naszego wydarzenia, zaraz po meczu młodsi z ochotą ruszyli do wypełniania kartek z gry „poznajmy się” a starsi z zapałem ćwiczyli na dedykowanych zajęciach zdrowego kręgosłupa.
Już od meczu (aż do niedzielnego poranka) trwało przyrządzanie wspaniałych przekąsek pod okiem Senpai Asi która na seminarium przywiozła „termomiksa” i zapas składników na kilka ciekawych dań.
Zjedliśmy kiełbaski kibica, napiliśmy się lemoniady, mrożonej kawy, mieliśmy okazję jeść pizzę a nawet zupę z batatów. Wielkie smmmaczne dzięki!
Popołudniowy trening z Sensei Pawłem to przygotowanie do nadchodzącego egzaminu. Ważne dla wszystkich zdających ale również dla tych którzy tym razem nie podchodzą do egzaminu ale chcieli popracować nad swoimi technikami i kombinacjami.
Sobotni wieczór już po ciszy nocnej to dla dorosłych chwila relaksu we własnym gronie, pyszne jedzenie dobre towarzystwo i gra „ala” kalambury która zostawiła zakwasy na policzkach pozwoliła zapomnieć o codzienności i choć na chwilę się zrelaksować.
Niedziela to już tradycyjny trening kończący seminarium, w większości poświęcony na rozegranie turnieju Sumo który tym razem rozegraliśmy w jednej kategorii (open) niezależnie od wieku, wagi, wzrostu czy płci. Nie zabrakło zaskakujących rozstrzygnięć i dramatycznych pojedynków ale podium było tylko jedno i zdobyli je:
1 Miejsce: Lukas Mertin
2 Miejsce: Jan Mirowski
3 Miejsce: Filip Mertin
Chłopakom serdecznie gratulujemy, otrzymali oni statuetki ufundowane przez Senpai Zygmunta oraz zestaw upominków z różnych stron Polski.

9 Seminarium Szkoleniowe Nintai zakończyliśmy tradycyjnym rozdaniem dyplomów i podziękowaniami dla trenerów, uczestników, rodziców i wszystkich tych którzy tworzyli to wydarzenie. Ogrom pracy jaką włożył Sensei Łukasz w organizację opłaciła się już nie możemy doczekać się kolejnego 10 Zgrupowania Szkoleniowego!

Zapraszamy do bardzo obszernej relacji zdjęciowej dostępnej TUTAJ
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *