10 Zgrupowanie – Relacja

Mały jubileusz w doborowym towarzystwie czyli 10 Zgrupowanie Szkoleniowe Nintai – Relacja

Piątkowym popołudniem 59 uczestników weekendowego spotkania pod znakiem Karate zjechało do studenckiego domu Jodełka. Poza grupą z Klubu organizatora (Sekcja Głowno oraz Bielawy) przybyła do nas liczna i świetnie zorganizowana grupa z Radomska oraz uczestnicy i goście z Tarnowa Opolskiego i Wieliczki.

                Po zakwaterowaniu przyszedł czas na pierwszy trening który poprowadził jeden z gości specjalnych – Sensei Michał Błach. Większość Karateka biorących udział w zgrupowaniu wzięła udział w treningu, a zadowolone miny tuż po świadczyły że to było to na co czekali. Solidna dawka treningowych ćwiczeń pozwoliła zaostrzyć apetyty (dobrze bo tuż po treningu przewidziany był czas na kolacje).

Zapraszamy do obejrzenia kilku krótkich filmików z tego treningu:

Równolegle z kolacją dla chętnych rozpoczęła się wymagająca rywalizacja na X-Box. Pierwszą konkurencją był boks. Tempo w jakim trzeba było się ruszać dla wielu było bardziej męczące niż sam trening 😊 Zapraszamy do obejrzenia kilku filmów z pierwszego dnia rywalizacji na X-Box:

Sobota miała zacząć się o 4 rano 😉 ale na szczęście okazało się że to drobny primaaprilisowy żart. Rozruch od 7:15 prowadził Sensei Łukasz. Chwilę później na niezawodnym stanowisku tostowym zamówienia śniadaniowe przyjmowała Senpai Justyna. Tradycyjnie dla wszystkich tych którzy chcieli zjeść wspólnie były dostępne tosty, herbata i wsparcie dorosłych. Po śniadaniu wszyscy Karateka spotkali się na Sali aby zrobić pamiątkowe zdjęcie a tuż po nim przeszliśmy do treningu z Sensei Krzysztofem Kopciowskim. Po rozgrzewce młodsi oraz mniej doświadczeni w Kata udali się na kreatywne zajęcia z zaplatania Makramy która była świetną odskocznią od zajęć związanych z Kyokushin. Sensei Krzysztof natomiast kontynuował swoją część treningu, była to niezwykle ciekawa lekcja zachęcamy do obejrzenia kilku filmów z tej części dnia:

Po aktywnym przedpołudniu czekał na nas pyszny obiad a tuż po nim bardzo ciekawy trening z mistrzem Tai Chi Jerzym Osińskim. Wspólne osiem kawałków brokatu dla większości było pierwszym zetknięciem z tą sztuką a zakończeniem całości spotkania był niezwykły pokaz. Tuż po spotkaniu z Tai Chi przeszliśmy do kolejnej rundy rywalizacji na konsoli, tym razem na ochotników czekała rywalizacja w olimpijskiej lekkoatletyce. W tak zwanym międzyczasie Senpai Justyna zorganizowała kącik kosmetyczny dla dorosłych Pań, chwila relaksu przy kosmetykach była dla naszych uczestniczek bardzo miłym momentem. Końcowe wyniki w rywalizacji sportowej na X-Box :
Konkurencja Boks:

  1. Marcel Śliwakowski 2) Filip Janczak 3) Gabriel Augustyniak

Konkurencja  olimpijska lekkoatletyka:

  1. Jakub Kowalczyk 2) Michał Guzik 3) Nikodem Plichta

Sobotę zakończyliśmy dwoma treningami, pierwszy ukierunkowany na walki prowadzony wspólnie przez 3 Sensei. Drugi to czas na relaks czyli Joga z Senpai Moniką Kopciowską. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom w rywalizacji x-box i zapraszamy do obejrzenia kilku filmów pozostałych filmów z soboty:

Wydarzenie kończyliśmy w Niedzielę ostatnim wspólnym delikatnym treningiem po którym przyszedł czas na pakowanie i uroczyste zakończenie wraz z wręczeniem dyplomów wszystkim uczestnikom.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gościom za tak liczne przybycie. Sensei Michałowi Sensei Krzysztofowi i Senpai Monice za pomoc w przeprowadzeniu treningów i wspólny czas. Senpai Zygmuntowi i Łukaszowi dziękujemy za prezenty i nagrody dla gości i uczestników zgrupowania. Dziękuję dorosłym przybyłym razem z dziećmi za wspólny wieczorny czas i pomoc przy młodszych. Dziękuję młodzieży (Danielowi, Klarze, Julce, Ninie) za pomoc przy organizacji wydarzenia. Senpai Romanowi za długopisy, Senpai Tomkowi za przewóz tatami i sprzętu i wszystkim tym o których moja słaba pamięć mogłaby zapomnieć Dziękuję OSU!
To był dobry czas z dobrymi ludźmi do zobaczenia na kolejnym zgrupowaniu, treningu, turnieju!

Zapraszamy do fotorelacji:
DZIEŃ PIERWSZY (PIĄTEK) DZIEŃ DRUGI (SOBOTA) DZIEŃ TRZECI (NIEDZIELA)