11 Zgrupowanie – Relacja

W dniach 1-3 Grudnia 2023 nasz klub zorganizował 11 Zgrupowanie Szkoleniowe. Do studenckiego domu Jodełka w Rogowie tym razem zawitało 41 Karateka, a w śród nich 5 osobowa ekipa z zaprzyjaźnionego klubu Torii (Tarnów Opolski, Zdzieszowice, Szymiszów) na czele z Sensei Zygmuntem i Sensei Łukaszem oraz gość główny naszego wydarzenia czyli Sensei Dawid Kowol który przyjechał do nas z Gliwic (na co dzień TKS Tarnowskie Góry).
Piątkowe popołudnie i wieczór w trakcie których przeprowadziliśmy jeden trening (prowadzący Sensei Łukasz Buhl) oraz gry (piłkarzyki i planszówki) dla najmłodszych upłynęły bardzo szybko. Trening zwracający uwagę na stabilną pozycję oraz napięcie mięśniowe w trakcie walki był ciekawy i nieszablonowy co zaowocowało świetnym zaangażowaniem i dobrą atmosferą od samego początku. Sobota obfitowała w wiele atrakcji nie tylko sportowych, pierwszy poranny trening prowadzony przez Sensei Dawida rozpoczęliśmy wszyscy razem ale już po pierwszej 30min części Sensei Łukasz zabrał najmłodsza grupę na spacer do jedynej w województwie muzealnej kolei wąskotorowej która również mieści się w Rogowie. Bardzo ciekawe miejsce na mapie województwa, warte odwiedzenia szczególnie w okresie letnim gdy kolej kursuje a w zajezdni są wolontariusze oprowadzający i opowiadający historię tego miejsca. W tym czasie pozostałe grupy (młodzież i dorośli) pod okiem Sensei Dawida pracowały nad aktywizacją i zakresem ruchu bioder. Ramy czasowe treningów przestały mieć znaczenie ponieważ merytoryka i atmosfera sprawiały ze czas upływał szybko a trening był ciekawy i chętnie się ćwiczyło. Po głównej części Sensei (poza oficjalnym planem) pozostał jeszcze na dodatkowy trening indywidualny Kata z Senpai Klarą. Całość trwała niemal 3h. Przedpołudniowe sesje zakończyliśmy pysznym obiadem po którym nastąpił drugi blok treningowy. Rozgrzewkę z najmłodszymi poprowadził Senpai Roman kolejna godzina na której pracowaliśmy nad dynamiką kombinacji pamiętając o wcześniejszych założeniach z pierwszego dnia należała do młodzieży i dorosłych (prowadzący Sensei Łukasz). Następnie grupy przejął Sensei Dawid który nie tylko kontynuował myśl szkoleniową związaną z biodrami ale również poprowadził walki zadaniowe i walki treningowe. W trakcie gdy młodzież i dorośli ćwiczyli, dzieci rozegrały turniej piłkarzyków oraz rywalizowały w innych grach planszowo kartkowych. Oczywiście po oficjalnej części Sensei Dawid znów został na trening indywidualny z Klarą, dobre tłumaczenie bunkai i pozytywna atmosfera sprawiły że trening obserwowało z zaciekawieniem kilkanaście osób, a Klara musiała stawić czoło nie tylko wykonaniu kata ale też pytaniom na zasadność i celowość wykonywania poszczególnych technik. Świetnie w roli „fantoma” pokazowego sprawdziła się Julia 😊 Dzień kończyliśmy treningiem Cross który rozpoczął Sensei Zygmunt a przejął Sensei Dawid. Trening był kwintesencją atmosfery i zaangażowania w trakcie tego wydarzenia. Początkowo planowany na 45min trwał 1,5h a klimat na Sali przypominał połączenie lasów tropikalnych z sauną. Tatami po treningu można było wyżymać wielkie brawa.
Sobotni wieczór to tradycyjny czas na spotkanie dorosłych, kalambury, rozmowy i chwila relaksu.
Niedziela to ostatni trening przypominający zagadnienia z całego zgrupowania oraz czas na wyróżnienia, dyplomy i podziękowania. I tak za turniej piłkarzyków upominki otrzymali Antoni i Rafał, Nazar i Vova, Jan i Beata oraz Snesei Dawid i Senpai Adam a za zaangażowanie w trening wyróżnienie otrzymali Nazar, Julia i Klara. Na koniec dyplom pamiątkowy, upominek i Jabłko dla każdego 😊
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom 11 Zgrupowania Szkoleniowego Nintai, dziękujemy rodzicom zaangażowanym w pomoc dzieciom, dziękujemy gościom z Torii za kolejne już odwiedziny Sensei Zygmntowi i Sensei Łukaszowi oraz w szczególności Sensei Dawidowi który był u nas po raz pierwszy ale na pewno nie ostatni. Wielkie OSU!