3 Miejsce DRUŻYNOWO!

Worek medali na turnieju mini challenger. 9 osobowa kadra w składzie : Aleksander Będor, Jakub Sędziak, Julia Białek, Klara Kulczyk, Nina Rożniata, Franciszek Zawadzki, Julia Gajewicz, Maria Rygiel, Fabian Vogel stawała 14 razy na podium, w zawodach zaliczanych do dolnośląskiej Ligii karate shinkyokushin! To historyczny sukces dla naszego klubu. Ostatni turniej w tym roku rozpoczęliśmy od konkurencji kata gdzie Franek i Marysia (kategoria 8,9 lat) po dobrych występach odpadli w eliminacjach, prezentując jednak bardzo dobry poziom. W kategorii 10,11 lat startowały Nina i Julia.G którym również nie udało się wejść do strefy medalowej, pomimo równie dobrych występów. Zdominowaliśmy natomiast kategorie 12,13 lat w której niewiele brakowało abyśmy zajęli wszystkie miejsca na podium. Wewnątrz Klubowy pojedynek wygrał Aleksander zdobywając złoto, w finale pokonał Klarę która zdobyła srebro, a trzecie miejsce w tej kategorii i brązowy medal zdobyła Julia Białek. Fabian niestety nie przebrnął przez eliminacje. W kategorii 14,15 lat startował Jakub Sędziak który w kata zajął miejsce drugie, srebrny medal, a w kumite trzecie miejsce i medal brązowy trafiając w pierwszej rundzie na zwycięzcę turnieju. Konkurencję kumite w naszym wydaniu rozpoczął Fabian, niestety przeciwnik okazał się lepszy ale Fabian zdobył brąz. Wewnętrzny pojedynek pomiędzy naszymi dziewczynami (Klara vs Julia.B) w finale kategorii 12,13 lat – 45kg na swoją korzyść rozstrzygnęła Klara, zdobywając złoto, Julia. B srebro. Ostatnią walkę na zakończenie turnieju toczył Olek. Naprzeciw stanął zawodnik z Wałbrzycha 4.2 kyu (zielony pas i dwie czerwone belki). Bardzo mocna i trudna walka zakończona po dogrywce jednogłośna decyzją sędziów zwyciężył Olek (złoty medal). Obaj zawodnicy po walce wymagali interwencji lekarzy, co świadczy o determinacji i chęci zwycięstwa. Do tej kolekcji dorzuciliśmy statuetki za dolnośląska ligę karate. Aleksander Będor – pierwsze miejsce kata, pierwsze miejsce kumite. Jakub Sędziak – pierwsze miejsce kumite, trzecie miejsce kata. Klara Kulczyk – pierwsze miejsce kumite, trzecie miejsce kata. Fotorelacja z turnieju ukaże się już w tym tygodniu! Zachęcamy do udostępniania! Pochwalmy się sukcesami młodych karateków z Głowna.