4 Zgrupowanie NINTAI

     W ostatni weekend (14-16 Grudnia) w miejscowości Rogów niedaleko Głowna odbyło się Czwarte już zgrupowanie szkoleniowe Nintai trzy dni wypełnione treningami, zajęciami i atrakcjami zorganizowanymi przez prowadzących Sensei Łukasza, Sensei Pawła, Senpai Kacpra a także Teresę i Bożenę Buhl z pewnością pozytywnie zapadną 44 uczestnikom w pamięci. Po raz pierwszy w ośrodku SGGW Jodełka który mile nas zaskoczył standardem jeśli chodzi o pokoje, okazało się nawet że w ośrodku jest sauna z której z radością skorzystali dorośli. W piątek zaczęliśmy tradycyjnie od zakwaterowania i zebrania organizacyjnego, później kolacja i dla niektórych dzieci pewnie pierwsze starcie z wyzwaniem nóż +masło +chleb -> zrób coś do jedzenia ? poszło gładko. Po kolacji aż do ciszy nocnej trwały już tylko treningi, rozpoczęliśmy od krótkiego wspólnego treningu z zabawami integrującymi grupę. Kolejnym był trening przygotowany przez Sensei Łukasza dla najstarszej grupy delikatny jeśli chodzi o wysiłek fizyczny ale ciekawy i ważny jeśli chodzi o świadomość wad postawy i ich korygowania. Następnie najmłodsi mieli okazję poćwiczyć z Sensei Pawłem, „zajęcia pełne frajdy” i fajnych ćwiczeń ogólnorozwojowych + kilka ciekawych elementów z samoobrony. Jako ostatnia tego dnia na salę weszła grupa żółta, pod okiem Sensei Łukasza wszyscy mieli okazję zmęczyć się odrobinę na stacjach. Punktualnie o 22 przyszedł czas na ciszę nocną która trwała do 6 rano. 
Sobotę zaczęliśmy od śniadania co dla wielu było miłym zaskoczeniem bo poprzednie 3 zgrupowania poranki rozpoczynaliśmy rozruchem. Niedługo po posiłku dwie młodsze grupy rozpoczęły godzinne zajęcia z Sensei Pawłem, ogólnorozwojowe ćwiczenia w obu grupach minęły bardzo szybko, a po krótkiej chwili na oddech wszyscy ruszyliśmy na spacer leśnymi ścieżkami wokół ośrodka. Towarzyszący przechadzce spokój pozwolił starszym uczestnikom na odrobinę relaksu, a młodsi z uporem maniaka wyszukiwali choćby odrobiny śniegu aby ulepić malutkie bałwanki. Długi marsz i lekki chłód spowodowały że wszyscy wróciliśmy do ośrodka z apetytem na małe co nieco po chwili odpoczynku poszliśmy zjeść dobry ciepły dwu daniowy obiad. Po tak dobrym posiłku przyszedł czas na kolejne zajęcia, tym razem najmłodsi mieli okazję poćwiczyć z gościem specjalnym zgrupowania Senpai Kacprem który na co dzień ćwiczy MMA, trening „podstaw sumo” oparty nieco bardziej o techniki chwytania, obalania i obron przed tymi atakami był dla kilku naszych podopiecznych wyjątkowo interesujący co było widać po zaangażowaniu które w fantastyczny sposób wynagrodził Senpai Kacper na koniec treningu wręczając medale za zaangażowanie w zajęcia! Świetny pomysł bo najmłodsi którzy otrzymali wyróżnienie mogli poczuć się jak prawdziwi zwycięzcy. W tym samym czasie grupa młodzieży pod okiem Sensei Pawła ćwiczyła Kata, oraz techniki do tego potrzebne. Bardzo ciekawy trening przeprowadzony na niewielkiej części sali ( co wcale nie przeszkodziło w wykonywaniu całego schematu kata) OSU!. Niezwykle dużo radości i uśmiechu przyniosły zajęcia plastyczne zorganizowane przez Teresę i Bożenę Buhl ( Siostrę i Mamę Sensei Łukasza) każdy kto chciał mógł sprawdzić się w tworzeniu laurek z życzeniami na święta. Powstały naprawdę niezwykłe prace w różnych technikach spośród których niezwykle ciężko było wybrać te „najładniejsze”. Wykonane prace podzieliliśmy na dwie kategorie w których rozdaliśmy nagrody dla najciekawszych – Jan Kapka, Adam Zalewski, Julia Gajewicz, Emilia Kołodziejska oraz Nina Rożniata, Fabian Vogel i Maksymilian Szulc. Wszyscy otrzymali upominki ufundowane przez rodziców za co bardzo serdecznie dziękujemy.
Po zajęciach plastycznych wszyscy usiedliśmy do kolacji, a tuż po niej rozpoczęły się niezwykle wymagające zajęcia dla grupy czerwonej, trening przygotowany przez Sensei Pawła to naprawdę istny ogień w mięśniach, niektórzy pewnie jeszcze siadając do wigilijnej kolacji przypomną sobie o tych zajęciach! Była moc! Jako kolejna na salę wchodziła grupa zielona, pod okiem Sensei Łukasza mieli okazję kreatywnie się pobawić i poćwiczyć co sprawiło wszystkim wiele radości i pozwoliło zacieśnić więzi wśród najmłodszych. Jako ostatnie zajęcia w sobotę odbył się trening „stójki” poprowadzony przez Senpai Kacpra ciekawy trening z elementami technik i ćwiczeń których na co dzień podczas zajęć Karate nie mamy okazji ćwiczyć był niezwykle inspirujący i pochłonął wszystkich. To był naprawdę ciekawy trening OSU! Na zakończenie dnia najstarsi mężczyźni skorzystali z niespodziewanej atrakcji ośrodka czyli sauny! Naprawdę super opcja. 
Niedziela rozpoczęta śniadankiem z myślą o nadchodzącym treningu i turnieju wszyscy mieli podwójny apetyt. Ostatnie zajęcia podczas zgrupowania to już tradycyjnie turniej SUMO w którym rozegraliśmy rywalizację we wszystkich trzech grupach wiekowych! Na uznanie zasługuje postawa Mikołaja który sam będą w grupie młodzieży zgłosił się jako ochotnik do rywalizacji z najstarszymi mężczyznami z grupy czerwonej i wcale nie odbiegał pozostałym jeśli chodzi o siłę super! Jak zwykle niezwykle zacięta rywalizacja, szczególnie dla najmłodszych bardzo emocjonująca. Gratulujemy wszystkim rywalizującym w turnieju sumo a wyniki poszczególnych kategorii miały się następująco:
Grupa Czerwona: 
1. Łukasz Szulc
2. Sebastian Jankowski
3. Tomasz Białek
Grupa Żółta 
1. Nina Rożniata
2. Dawid Kania
3. Julia Białek 
Grupa Zielona
1. Anna Kurzyjamska
2. Wiktoria Mikołajczak 
3. Sebastian Szewczyk 
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał już tradycyjnie pamiątkowy dyplom a tym razem dodatkowo kalendarz klubowy na 2019 rok  
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom zgrupowania za niezwykłą atmosferę jaką tworzymy podczas naszych wydarzeń, podkreśla to każdy kto nas odwiedza! Jesteście super! Również bardzo dziękuję wszystkim rodzicom którzy uczestniczyli w zgrupowaniu, za każdą najdrobniejszą pomoc w trakcie zgrupowania, czy to dla mnie jako organizatora czy dzieciom podczas codziennych obowiązków. Serdecznie dziękuję i do zobaczenia na kolejnym zgrupowaniu już w marcu OSU! Sensei Łukasz. 
Zapraszam do fotorelacji w GALERII