Brąz na SARI CUP

Brąz na Sari Cup w Żorach!!! Bardzo solidne występy dwójki naszych podopiecznych, zarówno Klara jak i Olek prezentowali dziś wysoki poziom i godnie reprezentowali nasz klub. W turnieju brało udział wielu bardzo dobrych zawodników łącznie z medalistą i mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy. Tymbardziej cieszy fakt że w kata zabrakło bardzo niewiele do wejścia do ścisłego finału (0.1pkt Olek i niewiele więcej Klara). Walki zaczęliśmy w bardzo dobrym stylu, nasi zawodnicy wygrali swoje pierwsze pojedynki, a nie były to łatwe starcia. Klara spędziła na macie 7 minut, wygrywając ze znacznie większą i cięższą przeciwniczką. A Olek wygrał bez dogrywki zdobywając przewagę 0.5pkt (waza-ari). W drugiej walce Klara spotkała się z niezwykle silną reprezentantką Polski i musiała uznać jej wyższość. Olek trafił na równorzędnego przeciwnika, ale świetna postawa zaowocowała wygraną przed czasem, dzięki czemu wszedł do strefy medalowej. Półfinałowy przeciwnik okazał się cięższy, silniejszy i dużo bardziej agresywny – trudno było znaleźć na niego sposób. Olek zakończył zmagania z brązowym medalem w kumite. Dziękujemy za dobrą postawę naszym zawodnikom, Senpai Justynie za kierownictwo i opiekę, a Sensei dziękujemy za przygotowanie zawodników. Następny turniej tym razem dla początkujących 28 Kwietnia. Do zobaczenia na sali (w poniedziałek kumite?).

Zapraszamy do Galerii