One World One Kyokushin relacja

Dwa Puchary w One World One Kyokushin Limanowa 2019!
W sobotę 15 Czerwca czwórka naszych podopiecznych po raz ostatni w tym sezonie stanęła to rywalizacji na tatami. 300 zawodników z 40 klubów, 6 krajów i różnych organizacji połączył jeden sport – Karate Kyokushin. Dzień był piekielnie gorący, a temperatura i warunki na hali przypominały saunę już za sam udział w turnieju i wyjście na matę należał się medal. Organizator pod względem upominków stanął na wysokości zadania nasi zawodnicy otrzymali pamiątkowe gadżety i medale. 
Rywalizację rozpoczęliśmy tradycyjnie od konkurencji Kata. Duża liczba uczestników w poszczególnych kategoriach oraz ograniczenie do 4 liczby osób przechodzących do finału sprawiło że przez pierwszą turę przebrnął tylko Olek Będor. Zarówno Franek Zawadzki Nina Rożniata jak i Klara Kulczyk zanotowali dobre występy ale wysoki poziom konkurencji sprawił że nieco zabrakło do finału. Finałowe Kata Olek wykonał dobrze ale nieco zbyt mało dynamicznie przez co ostatecznie zajął świetne ?3 miejsce.
Konkurencję Kumite rozpoczął Olek, swoją pierwszą walkę wygrał ze sporą przewagą i na luzie. Kolejne walki rozpoczęły się po oficjalnym otwarciu. Dziewczyny ze zmiennym szczęściem, Klara wygrała swoją pierwszą walkę i to dwa razy (za pierwszym razem zawodniczka nie stawiła się na macie, organizator po powrocie przeciwniczki postanowił „uczciwie” powtórzyć walkę 😉 ) Niestety w kolejnej rundzie trafiła na późniejszą zwyciężczynię tej kategorii i musiała uznać jej wyższość. Nina swoją pierwszą walkę przegrała przed czasem. Olek wygrał również w bardzo dobrym stylu i ze sporym zapasem swoją drugą walkę. Finał Kumite Olek zaczął również całkiem dobrze ale bardzo mocne uderzenia przeciwnika zepchnęły naszego zawodnika nieco do defensywy i inicjatywa w walce była po stronie przeciwnika to też decyzją sędziów przeciwnik z zielonym pasem wygrał. Olek tym samym zajął ? 2 miejsce Ogromnie gratuluję wszystkim zawodnikom wielkie OSU za występ.
Tym samym zakończyliśmy rywalizację w tym sezonie. 
Nasz Klub i nasi podopieczni wzięli udział w rywalizacji aż 17 razy zdobywając ogółem 55 medali w tym 14?Złotych, 17?Srebrnych i 24 ?Brązowe. Gratulujemy wszystkim zawodnikom OSU!

Zapraszamy do galerii: https://www.facebook.com/pg/klubkaratenintai/photos/?tab=album&album_id=2424749427807547