Pierwszy tydzień treningów-relacja

Sezon 2019-2020 rozpoczęliśmy 2 Września od spotkania z rodzicami i nowymi uczestnikami zajęć, omówienie najważniejszych zagadnień zajęło niecałe 30 minut a zaraz po nim rozpoczęły się pierwsze zajęcia – grupy najmłodszej. Dzieci w przedziale 4-9 pod opieką Sensei Łukasza zarówno w poniedziałek jak i środę (2 i 4 Września 17:00-18:00) zapoznały się z podstawami treningu, zwracaliśmy uwagę na odpowiednie zachowanie, poprawność wykonywanych ćwiczeń w każdym elemencie treningu od rozgrzewki po rozciąganie.
Nieco starsi i bardziej doświadczeni ( powyżej 10 roku życia) rozpoczęli swoje zajęcia od razu po grupie najmłodszej ( poniedziałek i środa 18:00-19:00). Zgodnie z naszym cyklem przygotowań do najbliższych zawodów w poniedziałek przystąpiliśmy od razu do mocnych zajęć z wytrzymałości siłowej a w środę skupiliśmy się na treningu ogólnorozwojowym z elementami Kata.

Wtorki i Czwartki to w naszym klubie czas na zajęcia ogólnorozwojowe skierowane do całych rodzin i tak też było na pierwszych treningach 3 i 5 Września. Na płycie głównej Hali sportowej przy SP2 ćwiczyło ponad 20 osób w tym 3 zróżnicowane komplety rodzinne z czego bardzo się cieszymy.
Koniec tygodnia (piątek 6 Września) należał do naszych kadrowiczów, zawodnicy skupili się na ćwiczeniu elementów do Kumite oraz samych walkach, jak na razie jeszcze delikatnie i spokojnie z uwagi na początek sezonu i jeszcze okrojony skład treningu.

Przed nami kolejne tygodnie i miesiące wyzwań nie tylko treningowych ale również turniejowych. Zapraszamy serdecznie wszystkich którzy jeszcze się nie zdecydowali na zajęcia Karate do Głowna!

Obszerna wspólna fotorelacja ze wszystkich treningów w pierwszym tygodniu TUTAJ

rpt