Egzamin / Bluzy / Koszulki info

KLUBOWY EGZAMIN KARATE NA WYŻSZE STOPNIE UCZNIOWSKIE KYU

TERMIN: 12 Marca 2020 Czwartek – egzamin rozpocznie się o godzinie 17:00 w Sali gimnastycznej przy Żłobku Miejskim (wejście od ul. Kościuszki 11, Głowno) KOSZT: 60zł płatne gotówką u trenera – osoba która chce zapisać się na egzamin musi wpłacić pieniądze u trenera (wtedy zostaje wpisana na listę osób zdających) zapisy/wpłaty chętnych do przystąpienia do egzaminu przyjmuję do 4 Marca po tym terminie nie będzie możliwości dopisania osób do egzaminu.

Jeśli któraś z osób zapisanych na egzamin będzie wykazywać znaczące braki w znajomości technik otrzyma zwrot pieniędzy i nie zostanie dopuszczona do zdawania, ostateczna lista osób dopuszczonych do egzaminu zostanie podana 9 Marca. Egzamin będzie przeprowadzony przez Sensei Łukasza i trzeba się liczyć z tym że można go nie zdać. Aby przystąpić do egzaminu niezbędne jest posiadanie stroju Karate Gi (kimono), strój można zamówić u trenera lub zakupić samemu.

Jak wygląda egzamin? Egzamin można porównać do zwykłego treningu na którym przerabiamy poszczególne techniki, z jedną różnicą – na egzaminie wymagamy znajomości technik (każdy uczestnik powinien poprawnie wykonać poszczególne techniki na odpowiedni stopień Karate) natomiast na treningu uczymy tych technik. Na pierwszy egzamin ilość wymaganych technik jest niewielka – większy nacisk kładzie się na umiejętność skupienia i słuchania poleceń egzaminatora ale z każdym kolejnym egzaminem wymagania rosną.

Starty na zawodach

Zbliża się okres w którym będziemy wyjeżdżać na zawody, rywalizacja wymaga jednak przygotowania jeśli ktoś chciałby rywalizować w Kata (układy ruchów) powinien samodzielnie uczyć się schematów w domu (można dopytać Sensei które Kata powinno się opanować) aby w momencie pojawienia się okazji do wyjazdu nie uczyć się wszystkiego od zera. Można również przychodzić na zajęcia „kadry” w środy od 19:00 do 20:00. Jeśli ktoś chciałby rywalizować w Kumite (walki) samodzielnie może dbać o kondycję, a na zajęciach dodatkowych w środy przychodzić popracować na worku/tarczy lub po prostu powalczyć treningowo. Proszę pomyśleć o chęci startu już teraz i o ewentualne szczegóły pytać Sensei Łukasza.

Można składać zamówienia na klubowe bluzy i koszulki

Do złożenia zamówienia w firmie która produkuje nam bluzy i koszulki potrzebne jest minimum 10szt dlatego realizacja zamówienia potrafi trwać nawet kilka miesięcy. Bluzy są w kolorze pomarańczowym z motywami klubowymi natomiast koszulki treningowe są grafitowo białe. Często można spotkać ćwiczących którzy przychodzą na zajęcia czy to w bluzach czy na trening w koszulce, można poprosić o przymierzenie i sprawdzić na własnej skórze że produkty są dobrej jakości. Bluzy są ciepłe, a dzieci i młodzież lubią w nich chodzić (nie tylko na trening czy zawody) Zakup jest dobrowolny (nie ma obowiązku noszenia barw klubowych) poniżej cennik i rozmiarówka – wzory najlepiej obejrzeć na żywo. Co do płatności proszę o kontakt osobisty z Trenerem. Płatność z góry bez możliwości zwrotu w przypadku zamówienia złego rozmiaru.

RASHGUARD (KOSZULKA) TRENINGOWY:  DZIECIĘCY – 79zł    DOROSŁY – 107zł
BLUZA Z KAPTUREM: DZIECIĘCA – 191zł  DOROSŁA – 216zł