Sukces na Makroregionie!

7 Marca 2020 r. trójka naszych podopiecznych wzięła udział w rywalizacji w Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Zawody rozgrywane w Nowym Tomyślu zgromadziły 230 zawodników z 29 klubów.

Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Włodzimierz Hibner, który także ćwiczy rekreacyjnie Kyokushin. Ponadto pozytywnie został oceniony przez Specjalną Komisję Rekordów udział ponad 300 uczestników tzn. zawodników, sędziów i trenerów w zbiorowym teście sprawnościowym (Plank)

Nasi podopieczni stanęli na wysokości zadania, cała trójka przebrnęła przez eliminacje Kata (układy) i dostała się do tury finałowej w której najlepiej w swojej kategorii (Junior młodszy) spisał się Aleksander Będor który zajął drugie miejsce! Naszym dziewczynom (Klara Kulczyk i Nina Rożniata) tym razem nieco zabrakło aby stanąć na podium zawodów ale samo dojście do tury finałowej jest wielkim sukcesem.

W konkurencji Kumite (walka) podobnie jak w Kata Olek zajął 2 Miejsce zdobywając drugi srebrny medal tego dnia! Swoją pierwszą walkę wygrał, a w finale uległ dopiero po dogrywce. Dziewczyny tym razem musiały uznać wyższość rywalek na etapie eliminacji, Klara po dogrywce a Nina w pierwszej rundzie. Cała trójka zasługuje na słowa uznania bo
Mistrzostwa Makroregionu są imprezą prestiżową i ważną w kalendarzu Karate, sam udział jest uznaniem dla zawodnika.