Obóz Letni 2020 – podsumowanie

W dniach 27.06.2020 – 05.07.2020 czworo naszych podopiecznych brało udział w Obozie Letnim Karate. Organizatorem wyjazdu był Klub z Opola (Champion), a współorganizatorem oraz klubem z którym jeździmy wspólnie – Akademia Sztuk Walki Tarnów Opolski – Zdzieszowice. Dla ASW był to już 20 obóz letni a my wyjeżdżaliśmy po raz 3. Tym razem miejscem naszego wypoczynku była Jastrzębia Góra do której przed laty Sensei Łukasz jeździł na obozy karate jako uczestnik.

W pierwszych dniach obozu mieliśmy wspaniałą pogodę i pomimo obostrzeń związanych z COVID 19, świetną atmosferę. Nasi podopieczni z powodzeniem stawali do rywalizacji w organizowanych konkurencjach, np w spartakiadzie (rywalizacja składająca się z 6 konkurencji) trójka z naszych zdobyła podium w swoich kategoriach. Pomimo 3 miesięcy przerwy od regularnych treningów na sali codzienna aktywność była prowadzona na najwyższym poziomie (3 treningi dziennie), a młodzież nie odpuszczała (czasem zostając po treningu jeszcze coś poćwiczyć) Brawo WY! W dniach w których nie mieliśmy szczęścia do pogody udało nam się odwiedzić półwysep Helski ( fokarium + rejs statkiem), zorganizować wiele konkursów (np rysunkowy, siłowanie na rękę), czy też obejrzeć kilka ciekawych filmów na wieczorach filmowych.

W ostatnich dniach obozu tradycyjnie obył się egzamin na którym kolejny stopień zdobyła Nina – serdecznie gratulujemy. W dniu wyjazdu czekała na nas jeszcze jedna atrakcja – wycieczka do Gdańska, na której mieliśmy okazję zwiedzić starówkę, i obejrzeć najsłynniejsze miejsca (żuraw, fonatnna Neptuna)
Cieszymy się że pomimo trwającej pandemii wszyscy nasi podopieczni wrócili zdrowi i szczęśliwi do swoich domów. Już nie możemy się doczekać kolejnego obozu, miejmy nadzieję ze 2021 będzie już „normalnym” rokiem.
Do zobaczenia OSU!

Zapraszamy do Galerii z obozu!