Egzamin Karate Relacja

13 Egzamin Karate już za nami!
Cóż to był za wysiłek! A jaki stres!
Wiedzą Ci którzy przeżyli to wyjątkowe wydarzenie.


2.12.2022 roku 50 Karateka z Głowna, Bielaw, Tarnowa Opolskiego i Zdzieszowic przystąpiło do egzaminu z nadzieją że zdobyte umiejętności oraz trud włożony w przygotowania przyniosą pozytywny efekt w postaci zdobycia wyższego stopnia. Ostatnie kilka, kilkanaście treningów poświęconych głownie na przygotowania, poprawę technik czy poszczególnych kombinacji u większości były widoczne. Swoboda w solidnym wykonywaniu technik robiła wrażenie. W pierwszej grupie która zaczęła swoje zmagania o 17:30 do egzaminu przystępowali najmłodsi którzy nie posiadali jeszcze żadnego stopnia (biały pas) oraz osoby które zdawały dopiero maksymalnie kilka razy. W grupie białych pasów tylko kilka osób otrzymało drobne upomnienie z odpowiednią „nagrodą” w postaci przysiadów. Niestety im dalej w las tym trudniej więc w grupie osób która miała już za sobą przynajmniej jeden egzamin znaleźli się tacy których egzamin wisiał na włosku. Na szczęście swoją postawą i walką (z testem sprawności) do samego końca udowodnili że mniejsze błędy popełnione podczas wykonywania technik to tylko drobne potknięcia i zasługują na wyższy stopień.
Kiedy po około 1h młodsi zakończyli zmagania i otrzymali „paszporty” z wpisanym zdanym egzaminem do zmagań przystąpili nieco starsi, posiadający wyższe stopnie. Ich egzamin podzielony był na pięć części, każda osobno oceniana. Każda wymagająca, niektóre ponad siły, ale każdy walczył I O TO CHODZI! wiara i determinacja pozwalają przekraczać granice. Po technikach ręcznych, nożnych, ido geiko i Kata przyszedł czas na walki. 10 walk egzaminacyjnych dla niektórych trwających w nieskończoność pozwoliły na ostateczną weryfikację zdających.
Gratulacje dla wszystkich niezależnie od wieku, stażu treningowego, czy zdobytego stopnia, każdy z was zasłużył! Na szczególne uznanie (i wyróżnienie od Sensei) zapracowali Senpai Joanna Kołaczyńska zdając na 6 Kyu (żółty pas) oraz Senpai Marciń Fortuński zdając na 6.1 (żółty pas i jedna czerwona belka). W młodszej grupie pochwałę otrzymali Nikodem Plichta, Aleksander Kołaczyński oraz (nie wypominając wieku) najstarszy uczestnik egzaminu Roman Wieluniecki wielkie gratulacje!
Ogromne podziękowania kieruję w stronę Sensei Pawła Papoń 3 Dan który jako przewodniczący komisji przeprowadził egzamin, dziękuję Senpai Zygmuntowi Pietruszce za udział w komisji i skrupulatne oko podczas przebiegu egzaminu. Dziękuje członkom ASW Papoń Team za wsparcie podczas przebiegu egzaminu, zdjęcia i dołączenie do walk egzaminacyjnych.

Jeszcze raz ogromne gratulacje dla wszystkich OSU!
Zapraszamy do fotorelacji w GALERII