Seminarium w Opolu i Egzamin w Tarnowie Opolskim

W dniu 14 Stycznia ośmioosobowa reprezentacja naszego klubu uczestniczyła w dwóch ciekawych wydarzeniach.

Większość wyruszyła z Głowna około 7 rano aby zdążyć na pierwszy trening seminarium z Sensei Janem Sokupem (Mistrzem Świata K1 oraz Wice Mistrzem Świata Kyokushin Open). Seminarium organizowane przez Champion Klub w Opolu rozpoczęliśmy chwilę po 10 treningiem dla młodzieży i dorosłych. 1,5h zajęć ukierunkowane pod kątem elementów do walk upłynęły bardzo szybko, a techniki (a w zasadzie sposób ich wykonywania)  prezentowane przez prowadzącego były niezwykle ciekawe i inspirujące. Dzięki części kihon mogliśmy poczuć ducha Kyokushin, część poświęcona na pracę z partnerem pokazała nam ciekawe możliwości, a trening kończyliśmy bardzo luźnymi wymianami z partnerem.
Po chwili przerwy na salę weszły dzieci których trening był bardzo podobny. Elementem różniącym była praca z tarczą a nie na partnerze. W seminarium zaplanowany był jeszcze jeden trening (K1) w którym z uwagi na chęć uczestniczenia w egzaminie nie braliśmy udziału natomiast wydarzenie bardzo nam się podobało i wynieśliśmy  z niego zarówno wiedzę jak i bardzo miłe wspomnienia.

Kolejnym punktem tego dnia był wspólny posiłek, razem z Sensei Pawłem do którego wybieraliśmy się na egzamin oraz Sensei Tomasem z Czech który również został zaproszony do udziału w egzaminie. Czas spędzony wspólnie na rozmowach przy dobrym jedzeniu upłynął bardzo szybko.
Ostatnim punktem długiego dnia był wspólny trening który dla większości adeptów ASW biorących w nim udział był egzaminem. W pierwszej części uczestniczyli wszyscy nasi podopieczni, wyjątkowa międzynarodowa komisja egzaminacyjna, spora grupa na nowoczesnej Sali i świetna oprawa całości (piękne upominki dla Sensei, zaświadczenia dla zdających i wielkie dedykowane banery) sprawiły że to było wyjątkowe zakończenie dnia.

Ze wszystkich wydarzeń powstało przynajmniej kilka ciekawych galerii i filmów zapraszamy więc do naszej gdzie ze zebraliśmy kilka ciekawych zdjęć naszych i z udostępnionych wcześniej z Klubu Champion oraz z profilu Okiem sportowca!

ZAPRASZAMY DO GALERII